Bu web sitesi sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitemizde en iyi deneyimleri yaşamanız için çerezleri kullanır.

Reddet Kabul Et
Haberler

KTSO’DAN KARAMAN’IN İL OLUŞUNUN 35. YILI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI

KTSO’DAN KARAMAN’IN İL OLUŞUNUN 35. YILI DOLAYISIYLA KUTLAMA MESAJI

20 Haziran 2024

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, 21 Haziran 1989 tarihinde 3578 sayılı kanun ile Türkiye’nin 70. İli olan Karaman’ın il oluşunun 35. yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başkanlar mesajda;

“Maddi ve manevi zenginlikleri, tarihten gelen kültürel derinliğiyle farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Karaman, halen Türk dilinin başkenti olarak, gıda, tarım, sanayi ve enerji alanında önde gelen yatırımlarıyla günümüzdeki önemini ve değerini korumaktadır. Türk Dilinin başkenti kimliğiyle; köklü bir geçmişe, nice tarihi değere ve bir sanayi şehri olarak ekonomiye yaptığı katkılarla ülkemizin güzide şehirlerinden birisi olan Karaman’ımızın il oluşunun 35. yılını kutluyor, bu şehrin güzel insanları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi belirterek, ilimizin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımızı  sunuyoruz” ifadelerine yer verdiler.